Za nami kolejna edycja kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie 4.0"

Celem kongresu, którego organizatorem jest Bielska Izba Gospodarcza jest popularyzacja oraz promocja rozwiązań innowacyjnych, wdrożonych i stosowanych przez przedsiębiorstwa z regionu Podbeskidzia. W tym roku postawiliśmy na innowacyjność i elektromobilność !
 

W erze internetu, robotów, inteligentnych urządzeń produkcyjnych i stanowiących przyszłość samochodów elektrycznych – uczestnikom czerwcowego kongresu zaprezentowaliśmy świat biznesu XXI wieku. Idea Smart City, przemysł 4.0, elektromobilność, automatyka i robotyka w procesie produkcji, bezpieczeństwo przemysłowe czy nowoczesne rozwiązania e-commerce – to zagadnienia które na kongresie prezentowali zaproszeni przez nas prelegenci.

Część merytoryczna kongresu została podzielona na 3 główne bloki tematyczne w ramach, których zorganizowanych zostało 6 sesji wykładowych oraz 2 sesje warsztatowe. Ich uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in.:

  • jak funkcjonuje inteligentny system transportowy (ITS), wprowadzony przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, funkcjonujący w oparciu o nowoczesne technologie wpisujące się w ideę inteligentnego miasta,
  • w jaki sposób roboty przemysłowe wpływają na zwiększenie wydajności i wysoką jakość produkcji w nowoczesnych zakładach przemysłowych,
  • czy inwestycje w obszarze bezpieczeństwa przemysłowego się zwracają,
  • jak zwiększych efektywność w procesach zakupowych w firmie,
  • czy i kiedy pojazdy elektryczne i hybrydowe zdominuję transport drogowy w Polsce i na świecie.

Poza częścią merytoryczną na uczestników kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie 4.0" czekała wystawa firm innowacyjnych, na której swoje rozwiązania prezentowały wiodące firmy z regionu oraz koła naukowe Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Dodatkową atrakcję stanowiły jazdy testowe samochodami elektrycznymi. Na koniec kongresu jego uczestnicy wzięli udział w wizycie na terenie zakładu Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. aby na własne oczy przekonać się jak wygląda proces produkcyjny oparty o nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Partnerem kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie 4.0" zostali: ING Bank Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., JANTAR Sp. z o.o., ABB Sp. z o.o. oraz Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

 

Wszystkim Partnerom oraz uczestnikom kongresu serdecznie dziękujęmy za wsparcie i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji kongresu!

 

Fotorelacja z kongresu:
Autorem wszystkich zdjęc jest Artur Biela z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 
 
 
 
 
Partnerzy Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej:
 
All content © 2013 CCI. All rights reserved.