E-Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom"

poświęcony tematyce innowacyjności i przedsiębiorczości na Podbeskidziu

Należysz do sektora MSP? Interesują Cię nowe technologie i innowacyjne rozwiązania dla biznesu oparte o wirtualną rzeczywistość i automatyzację procesów produkcyjnych? Szukasz atrakcyjnych form finansowania swojej działalności lub planujesz inwestycje w nowe technologie, które zwiększą konkurencyjność Twojej firmy? A może interesujesz się sportem i widzisz w nim szansę na promocję i rozwój swojej firmy?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca to znaczy, że nie możesz przegapić kolejnej edycji E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie”, która w tym roku po raz kolejny odbędzie się w ramach największego na Podbeskidziu festiwalu informatycznego – BBDays4.IT!

Już w czwartek, 08 września br., punktualnie o godzinie 09:00, rozpoczniemy kolejną – szóstą edycję tego unikatowego w skali regionu wydarzenia, prezentującego nowoczesne i innowacyjne rozwiązania technologiczne z powodzeniem stosowane lub wdrażane przez firmy z Podbeskidzia! Dzięki wykorzystaniu wirtualnych kanałów komunikacji kongres stanowi w pełni kompleksowe wydarzenie dedykowane do szerokiego grona odbiorców. Podobnie jak rok temu, również tegoroczna edycja kongresu odbędzie się wyłącznie w formule ONLINE, z transmisją wydarzenia w serwisie YouTube! Nowością będzie natomiast wydarzenie towarzyszące w postaci I Turnieju o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule. Turniej odbędzie się tego samego dnia o godzinie 15:30 na terenach otwartych ZIAD Bielsko-Biała S.A., zlokalizowanych przy Al. Armii Krajowej 220. Co więcej udział w E-Kongresie oraz wydarzeniu towarzyszącym jest całkowicie bezpłatny!


 

Dlaczego warto zgłosić swój udział w E-Kongresie?

 

E-Kongres „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” to przede wszystkim wysoki poziom wiedzy merytorycznej serwowanej w trakcie licznych sesji wykładowych i warsztatowych, prezentacji multimedialnych oraz paneli dyskusyjnych, przez zaproszonych do wirtualnego studia kongresu prelegentów! Tegoroczną edycję kongresu podzieliliśmy na dwa główne bloki tematyczne: "Sport jako narzędzie promocji i rozwoju firm" oraz "Innowacyjne Podbeskidzie".

To wszystko czeka na Ciebie bez wychodzenia z domu lub biura! Wystarczy dostęp do sieci bowiem kongres odbywać się będzie w formule ONLINE poprzez transmisję wydarzenia w serwiesie YouTube. Co więcej udział w E-kongresie jest całkowicie darmowy – wymagamy jedynie wcześniejszej rejestracji!

 

Brzmi dobrze? A zatem nie zwlekaj i zgłoś swój udział w E-Kongresie "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" już dzisiaj!

Sport jako narzędzie promocji i rozwoju firm

 

Tegoroczną edycję E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" zaczniemy od bloku tematycznego, poświęconego tematyce sportu i znaczeniu jakie pełni w gospodarce. Porozmawiamy o sporcie w biznesie oraz biznesie w sporcie. Nie jest bowiem tajemnicą iż prowadzenie biznesu ma wiele cech wspólnych z rywalizacją sportową. W trakcie tego bloku tematycznego zaproszeni do wirtualnego studia kongresu prelegenci, przedstawią możliwości jakie niesie ze sobą powiązanie biznesu i pasji do sportu wraz z przykładami dobrych praktyk integracji tych dwóch środowisk na Podbeskidziu oraz szerokich korzyści z tego wynikających.

Innowacyjne Podbeskidzie

 

W drugiej części Kongresu zaprezentujemy m.in. tematykę sztucznej inteligencji, automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych oraz dronów i ich coraz szerszego wykorzystania w gospodarce. Postępująca automatyzacja oraz zwiekszenie roli maszyn w procesie produkcji wprowadza polskie przedsiębiorstwa na nieznane dotąd obszary. Innowacyjne rozwiązania XXI wieku coraz częściej znajdują zastosowanie w procesach produkcyjnych. Komunikujące się ze sobą maszyny, roboty, drony, technologie informatyczne spinające w sieć proces wytwarzania, sprzedaży i wysyłki gotowych produktów – to tylko wycinek tego co zaobserwować możemy w przedsiębiorstwach, które z powodzeniem wprowadziły innowacyjne rozwiązania technolgiczne pozwalające na zwiększenie konkurencyjności oraz wydajności procesów produkcyjnych. W ramach tegp bloku tematycznego przedstawimy koncepcje rozwojowe dla firm obejmujące działania proinnowacyjne zarówno w branży produkcyjnej jak i usługowej oraz możliwości ich finansowania jak również pokażemy nowoczesne huby technologiczne powstające na Podbeskidziu.

I Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule

 

Nowością tegorocznej edycji E-Kongresu „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” będzie wydarzenie towarzyszące w postaci spotkania Klubu Przedsiębiorcy połączonego z I Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule. Uczestnicy Kongresu już w formie stacjonarnej będą mieli możliwość posmakować sportowej, biznesowej rywalizacji w ramach gry w boule. Rozgrywka Boule na pierwszy rzut oka może wydać się niezwykle prosta, w rzeczywistości wymaga jednak wyczucia i doskonałej precyzji. Boule nosi różne nazwy. We Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Pétanque, natomiast w naszym kraju na tę dyscyplinę najczęściej mówi się gra w bule. Niezależnie od nazewnictwa, cel rozgrywki jest jeden: trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu np. utwardzonym żwirze. Wymiary boiska dla gry turniejowej to min. 15m x 4m ale przy grze rekreacyjnej wymiary te mogą być zbliżone. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5 - 80mm (ciężar od 650 do 800g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka). Boule to obecnie sport nieolimpijski, który jednak rozgrywany jest w ramach tak zwanych World Games. Przyjmuje się, że we Francji liczba licencjonowanych graczy rozwijających się w tej dyscyplinie przekracza granicę 500 tysięcy. Petanka jest również bardzo popularna w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Kanadzie i Maroko. Ludzi rzucających zestawem kul spotkać można także w Polsce – szacuje się, że w naszym kraju liczba licencjonowanych graczy przekracza tysiąc, natomiast osób rekreacyjnie uprawiających ten sport jest nawet kilkanaście tysięcy. Jednak przede wszystkim gra w boule to gra drużynowa, która w naszej opinii idealnie integruje jej uczestników oraz wzmacnia lub pozwala na nawiązanie nowych wzajemnych relacji, w tym biznesowych!

  • udział w E-kongresie „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” nie jest równoznaczny z udziałem w Turnieju o Puchar Prezesa BIG w boule! Rejestracja na oba wydarzenia będzie prowadzona oddzielnie, ilość miejsc na turniej jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
  • w przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych w dniu rozgrywania turnieju, wydarzenie może zostać anulowane lub przeniesione w inne miejsce o czym Organizator poinformuje uczestników w oddzielnej korespondencji e-mail!

Czekamy na Ciebie!

 

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku udział w E-Kongresie „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” oraz wydarzeniu towarzyszącym – 1 Turnieju o Puchar Prezesa BIG w boule jest całkowicie bezpłatny! Wymagamy jednak wcześniejszej rejestracji! Rejestracja na oba wydarzenia prowadzona jest oddzielnie!

Prelegenci

Adam ma około 20-letnie doświadczenie w badaniach makroekonomicznych. Pracował dla wiodących instytucji finansowych w Polsce tj. Bank Pekao czy Bank BPH oraz członków międzynarodowych grup finansowych m.in. Unicredit i GE. Swoją karierę zawodową rozpoczynał pracą w Ministerstwie Finansów. Był także członkiem grup prognozowania makroekonomicznego przy Komisji Europejskiej i OECD. Adam posiada tytuł magistra ekonomii międzynarodowej na Uniwersytecie Gdańskim. Studiował także na Uniwersytecie w Huddersfield. Na co dzień jest zapalonym cyklistą (zarówno szosowym, jak i MTB) oraz fanem rocka progresywnego.

Wojciech Bachta - CEO Da Vinci Studio i Prezes Fundacji Startup Podbeskidzie. Certyfikowany specjalista w zakresie zarządzania projektami oraz mentor biznesowy. Zwolennik zwinnych metodyk zarządzania projektami i fan nowych technologii. Absolwent AGH. Współzałożyciel kilku startupów technologicznych i ambasador Fundacji Startup Poland.

Zawodowa tenisistka obecnie klasyfikowana na 160 miejscu listy WTA.  W zawodowej karierze wygrała 5 turniejów rangi ITF $25-60.000 w grze pojedynczej. Ostatnio przebrnęła eliminacje Wimbledonu i w pierwszej rundzie pokonała Mistrzynię Olimpijską Katerinę Siniakovą. Jedna z najbardziej utytułowanych polskich juniorek, multimedalistka Mistrzostw Europy i Świata we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Reprezentantka Polski  w Billie Jean King Cup. Sportowiec Roku w Bielsku -Białej w 2018 roku.

Sławomir Huczała - Innowator, projektant i konstruktor w branży High-Tech Industry, specjalizujący się w dziedzinie bezprzewodowej transmisji danych i systemów BSP. Zrealizował wiele projektów technologicznych, skomercjalizowanych przez wiodące firmy na rynku. Twórca dronoidów - profesjonalnych, bezzałogowych systemów latających, pływających i lądowych. Wielokrotnie nagradzany przez specjalistów za autorskie, innowacyjne rozwiązania, które wyprzedzają obecnie stosowane, tworzą nową jakość i podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Założyciel i Prezes Grupy Rekord, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1989 r. założył firmę Rekord SI, która przez ponad 30 lat swojego istnienia na polskim rynku oprogramowania stała się firmą o ogólnokrajowym zasięgu, oferującą najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne. Główny projektant zintegrowanego systemu informatycznego RATUSZ, który wdrażany jest w jednostkach administracji samorządowej oraz pakietu programów komputerowych przeznaczonych dla przedsiębiorstw - REKORD.ERP. Od początku swojej działalności biznesowej i społecznej jest związany z miastem Bielsko-Biała. Pełni funkcję kanclerza loży bielskiej Business Centre Club oraz przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej.

Dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Urodzony 60 lat temu w Warszawie, gdzie pracował jako menadżer kultury, dziennikarz i producent telewizyjny. Od maja 2021 dyrektor Studia Filmów Rysunkowych, zakochany w Studiu i w Bielsku-Białej.

Prezes Zarządu w firmie JANTAR Sp. z o.o. Reprezentant drugiego pokolenia tworzącego firmę Jantar. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na Wydziale Zarządzanie i Marketing, kierunek Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu zyskał m.in. poprzez wieloletnią pracę w IBM Polska. Współtwórca konceptu Jwave Silesia RFID Hub. Bardzo ważnym aspektem pracy jest dla niego pokazywanie technologii i rozwiązań IT w niestandardowy sposób.

Dyrektor Laboratorium Jwave -Jantar Sp. z o.o. Posiada tytuł doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Opolskiej. Rozwija kompetencje techniczne związane z szerokim auto ID z ukierunkowaniem na RFID. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie projektów informatycznych, wdrożeń technologii radiowych oraz zarządzania zespołami projektowymi.

Program E-Kongresu

 

Wkrótce opublikujemy szczegółowy program szóstej edycji E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie"!

Na E-Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" zaprasz

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję