E-Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom"

poświęcony tematyce przedsiębiorczości na Podbeskidziu

Należysz do sektora MSP? Planujesz inwestycje w nowe technologie, które zwiększą konkurencyjność Twojej firmy i sprawią że Twoja produkcja będzie bardziej "eko"? Chciałbyś osiągnąć niezależność energetyczną w swojej firmie ale nie wiesz jak to zrobić?  A może w czasach w których praca zdalna i wirtualna rzeczywistość nabierają nowego znaczenia chciałbyś dowiedzieć się jak zadbać o bezpieczeństwo danych swojej firmy i pracowników w sieci?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca to znaczy, że nie możesz przegapić Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku”!
Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu samorządu województwa śląskiego a patronatem honorowym objął je Prezydent Miasta Bielska-Białej - Jarosław Klimaszewski.

Dlaczego warto zgłosić swój udział w E-Kongresie?

Zmieniamy formułę kongresu ale zostawiamy to co w nim najważniejsze - wysoki poziom wiedzy merytorycznej serwowanej w trakcie licznych sesji wykładowych oraz paneli dyskusyjnych, przez zaproszonych do wirtualnego studia kongresu prelegentów! E-Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku" to w pełni kompleksowe wydarzenie wykorzystujące wirtualne kanały komunikacji, dedykowane do szerokiego grona odbiorców. W trakcie tegorocznej edycji kongresu czekają na Ciebie m.in.:

 • 3 bloki tematyczne: zielona energia, cyberbezpieczeństwo, współpraca międzypokoleniowa,
 • 7 sesji wykładowych,
 • 3 panele dyskusyjne,
 • prezentacje multimedialne,
 • wirtualne zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej Żar.

A to nie wszystko! W trakcie wirtualnych sesji wykładowych dowiesz się m.in.

 • jak miasto Bielsko-Biała wpisuje się w ideę "smart city"?
 • jak osiągnąć niezależność energetyczną w Twojej firmie?
 • jakie są korzyści i perspektywy rozwoju fotowoltaiki?
 • ekologia w produkcji i ekologia produktu czyli dlaczego Twoja firma powinna być bardziej "eko"?
 • jak zadbać o bezpieczeństwo danych swojej firmy w sieci?
 • jakie wyzwania czekają firmy rodzinne w czasach pandemii.

 

A zatem nie zwlekaj! Zarejstruj się bezpłatnie i poznaj wyzwania XXI wieku w zarządzaniu Twoją firmą!

Co na Kongresie?

E-Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku" zaczniemy od bloku tematycznego poświęconemu zielonej energii a dokładniej stosowanym obecnie rozwiązaniom mającym za zadanie zminimalizować negatywny wpływ człowieka i jego działalności na środowisko naturalne. Dynamicznie rośnie liczba firm, które zaopatrują się w energię z odnawialnych źródeł energii. Co istotne, niektóre z nich całkowicie rezygnują z wykorzystania paliw kopalnych. Taki trend na razie widoczny jest wśród wielkich firm, jednak ich drogą podążają również średnie i małe przedsiębiorstwa. Dbałość o środowisko naturalne, większa świadomość ekologiczna, ale też ograniczenia kosztów i dążenie do osiągnięcia niezależności energetycznej to główne powody, dla których zmienia się polityka energetyczna globalnych firm. Za światowymi liderami podążają też średnie i małe firmy, które poszukują optymalnych dla siebie sposobów na inwestycje w zaawansowane technologie energetyczne. Uczestnicząc w tym bloku tematycznym dowiesz się m.in. jak miasto Bielsko-Biała dąży do tego by stać się miastem "smart" i podnieść jakość życia jego mieszkańców. Na przykładzie firmy AQUA S.A. pokażemy jak osiągnąć niezależność energetyczną oraz jak wdrożyć projekt i jakie są korzyści i perspektywy rozwoju fotowoltaiki.

 

Bądź bezpieczny w sieci!

W obecnych czasach związanych z pandemią koronawirusa, gdy Twoja aktywność coraz szybciej przenosi się do świata wirtualnego warto zadbać o bezpieczeństwo swoje, firmy i pracowników w sieci. Każda firma posiada zdigitalizowane informacje, które może traktować jak swoje srebra rodowe. Mogą to być np. informacje finansowe, dane klientów, informacje techniczne, wyniki badań naukowych. Utrata tych danych lub ich przejecię przez niechciane podmioty może być dla firmy katastrofalna. Warto pamietać iż każdy pracownik w przedsiębiorstwie może stać się przypadkowo współsprawcą ataku na system informatyczny firmy. Klikając spreparowane linki zawarte w poczcie elektronicznej lub uruchamiając załączniki przygotowane przez cyberprzestępców może doprowadzić do zainfekowana firmowej sieci złośliwym oprogramowaniem. Tymczasem bezpieczeństwo w sieci to nic trudnego!  Wystarczy niewiele by w znaczący sposób ograniczyć ryzyko utraty wrażliwych danych Twoich, czy Twojej firmy. Zaproszeni do wirtualnego studia prelegenci E-Kongresu opowiedzą m.in. o tym jak zadbać o bezpieczeństwo w pracy zdalnej oraz przedstawią przykłady rozwiązań cyberbezpieczeństwa w firmach.

 

Nowe pokolenie w firmach rodzinnych

Współpraca międzypokoleniowa nigdy nie należała do łatwych. Młodzieńczy zapał kontra doświadczenie i wiedza to mieszanka wybuchowa ale umiejętne połączenie tych dwóch żywiołów może sprawić iż rozwój Twojej firmy może być szybszy niż kiedykolwiek. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku firm rodzinnych! Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" stanowiący rozwinięcie i kontynuację Kongresów Firm Rodzinnych w dalszym ciągu kładzie nacisk na przekazywanie kompleksowej wiedzy z zakresu sukcesji w firmach rodzinnych. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych - obecnie największą w Polsce organizacją rezprezentującą środowisko firm rodzinnych, w trakcie tegorocznej edycji kongresu dowiesz się o wyzwaniach jakie czekają nowe pokolenie w firmach rodzinnych w czasach pandemii. Ponadto poprzez czat internetowy będziesz mógł porozmawiać z zaproszonymi do studia przedstawicielami firm rodzinnych z regionu Podbeskidzia.

 

Prelegenci

Obecny Prezydent Miasta Bielska-Białej. Urodzony w 1970 roku, absolwent bielskiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego oraz psychologii na Uniwersytecie Śląskim i ekonomii na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej; przez dwanaście lat radny Rady Miejskiej Bielska-Białej, w kadencji 2010-2014 jej wiceprzewodniczący, a w kadencji 2014-2018 przewodniczący; wieloletni prezes spółki „Bezalin”, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, członek OSP w dzielnicy Stare Bielsko, honorowy członek Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, prywatnie mąż Ewy i ojciec trójki dzieci – Karoliny, Jakuba i Ryszarda.

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył studia MBA w European University Montreux Geneva w Szwajcarii. Od 2016 roku prowadził działalność w zakresie doradztwa gospodarczego. W PGD Polska Sp. z o.o. pełnił funkcję prezesa w latach 2014-2016. W latach 2011-2015 był adiunktem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2008 do 2014 roku był prezesem Agencji Mienia Wojskowego. W okresie 2000-2008 pełnił funkcję dyrektora generalnego w Inda Czekolada Sp. z o.o. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w S.C. Johnson Sp. z o.o. (1994-2000) oraz w Coca-Cola West Poland Sp. z o.o. (1993-1994). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracach rad nadzorczych spółek prawa handlowego.

Absolwent Master of Biznes Administration Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów – program Executive MBA 2020r. Tytuł Głównego Księgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 2014r. Magister Zarządzania Akadmia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Kanclerz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. 2016 rok – do nadal. Zastępca Kwestora (Głównego Księgowego) Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku – Białej. 2014 – 2016 rok.

Prezes Zarządu Zakładów Przemysłu Wełnianego „Rytex” począwszy od marca 1995 roku. Po przekształceniu zakładów w spółkę z.o.o, firma Rytex prowadzi działalność handlową i produkcyjną. Zwiększony asortyment produkowanych towarów obejmuje tkaniny czesankowe i zgrzebne w pełnym zakresie., koce i pledy. Strategia firmy - dopracowanie technologi do transformacji zielonej produkcji.

Pasjonat informatyki, od ponad 20 lat zgłębiający zagadnienia związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym, autor ponad 100 publikacji z tego zakresu. Wykładowca akademicki, działacz społeczny, kierownik projektów, konsultant strategiczny, trener, audytor. Członek zarządu Sekcji Cyberbezpieczeństwa PTI oraz członek Izby Rzeczoznawców PTI.

Entuzjasta, wizjoner i technologiczny ewangelista od 17 lat związany z branżą IT. Specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, modeli biznesowych, budowaniem innowacyjnych rozwiązań i ich komercjalizacją. Od wielu lat związany z IBM R&D. Współpracuje na co dzień z funduszami inwestycyjnymi typu VC/PC, inkubatorami i akceleratorami. Autor publikacji w prasie branżowej i ekonomicznej. Przełamuje schematy, promuje innowacje. Członek akademii technologicznej IBM oraz Rady Naukowej CAS przy Politechnice Gdańskiej. Obecnie odpowiedzialny za rozwiązania technologiczne w sektorze energetycznym i telekomunikacyjnym. Miłośnik szybkich motocykli, otwartych standardów i umysłów.

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech. Od 1990 prowadzi wyłącznie działalność doradczą w zakresie konsultingu gospodarczego. Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (9. Miejsce na świecie). Uzyskał tytuł Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Praktyk wprowadzający na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracował przez lata z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny. Poznał w ten sposób różne modele stosowane od pokoleń do przekazywania wartości biznesowej i intelektualnej następnym pokoleniom. Przewodniczący i członek rad nadzorczych polskich firn rodzinnych prowadzących działalność międzynarodową. Członek Private Wealth Group Nexia International. Autor pierwszych w Polsce artykułów i książek na temat wycen przedsiębiorstw: m.in. Ile jest warte przedsiębiorstwo?, Poltext 1990 (2 wydania). Jako autor bestsellera "Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne" uhonorowany w 2012 przez Dziennik Gazetę Prawna i Narodowy Bank Polski nagrodą ECONOMICUS w 2012, przyznaną za najlepszy poradnik ekonomiczny. Kolejna książka "Esencja sukcesji" ukazała się w 2014 r. w wydawnictwie Helion. Koordynator projektu wsparcia ukraińskich firm rodzinnych w ramach Programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pomoc Rozwojowa 2015 - 2017. Członek Komitetu Sterującego Projektu FIRMY RODZINNE 2 realizowanego wspólnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Członek Komitetu Sterującego i Rady Programowej European Financial Congress (edycje 2017 i 2018). Ekspert kluczowy ds. Rozwoju Kompetencji oraz Członek Komitetu Sterującego międzynarodowego projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych„ o wartości prawie 2,8 mln zł finansowanego przez Centrum Projektów Europejskich ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie"

Czekamy na Ciebie!

Tegoroczna edycja E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie - Wyzwania XXI wieku", w związku z panującą obecnie w Polsce pandemią koronawirusa odbędzie się wyłącznie ONLINE! Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku udział w E-Kongresie jest bezpłatny! Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja! Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, bezpośrednio przed kongresem otrzymasz od nas link aktywacyjny dzięki któremu będziesz mógł uczestniczyć w wydarzeniu.

A zatem nie zwlekaj! zarejestruj się już dzisiaj!
Czekamy na Ciebie ONLINE, 22 października br. Startujemy o 08:55!
Do zobaczenia na Kongresie!

WYDARZENIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

biuroizby@cci.pl dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję