BIG realizuje projekt "Przepis na Rozwój - kompetencje i kwalifikacje dla sprawiedliwej transformacji Subregionu Południowego"

08.04.2025

Beskidzka Izba Gospodarcza wraz z HRP Grants Sp. z o.o. rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest podniesienie umiejętności/kompetencji lub zmiana/nabycie nowych kwalifikacji przez min. 90% z 700 osób dorosłych, które z własnej inicjatywy wezmą udział w projekcie, zamieszkujących lub pracujących w subregionie południowym.

Tytuł Projektu FESL.10.17. Przepis na Rozwój - kompetencje i kwalifikacje dla sprawiedliwej transformacji Subregionu Południowego

Opis projektu:

Całkowita wartość Projektu:
5 230 796,85 zł

Wkład Europejskiego Funduszu Społecznego Plus:
4 969 257,00 zł

Operator Projektu:
HRP Grants Sp. z o.o.

Partner Projektu:
Beskidzka Izba Gospodarcza

 

Czas trwania Projektu:
od 01.01.2025 r. do 31.12.2026 r.

 

Grupa docelowa:
Osoby dorosłe, które pracują, lub zamieszkują na terenie Subregionu Południowego i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności, kompetencje lub nabyć kwalifikacje. Grupa docelowa składa się z 700 osób dorosłych (364 kobiet, 336 mężczyzn). Osoby dorosłe, które są zatrudnione i jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą nie mogą zostać objęte wsparciem w Projekcie.

 

Obszar realizacji projektu:
Obszar Transformacji – jest nim Subregion Południowy województwa śląskiego obejmujący: miasto Bielsko-Biała, powiat bielski, powiat cieszyński oraz powiat żywiecki.

 

Cel główny projektu:
Celem projektu jest podniesienie umiejętności/kompetencji lub zmiana/nabycie nowych kwalifikacji przez min. 90% z 700 osób dorosłych, które z własnej inicjatywy wezmą udział w projekcie, zamieszkujących lub pracujących w subregionie południowym, w skład którego wchodzi podregion bielski – obszary górnicze województwa śląskiego, kwalifikujące się do wsparcia z FST, tj. miasto Bielsko-Biała oraz powiaty bielski, cieszyński i żywiecki, poprzez ich udział w usługach rozwojowych, realizowanych w ramach BUR, w oparciu o system popytowy (PSF), w obszarze kompetencji niezbędnych w sektorze zielonej i cyfrowej gospodarki, z punktu widzenia Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego , Programu Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego, funkcjonujących w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, w okresie I.25-XII.26

 

Wsparcie w ramach projektu:
•    szkolenie/walidację/certyfikację: maksymalna kwota    dofinansowania 5 000,00 zł brutto na osobę,
•    studia podyplomowe: maksymalna kwota dofinansowania 10 000,00 zł brutto na osobę.

 

Dofinansowanie stanowi:
95 %

 

Wkład własny:
5 %

 

Zadania:
•    promocja i rekrutacja,
•    działalność BOK,
•    doradztwo w zakresie obsługi BUR,
•    doradztwo zawodowe,
•    realizacja usług rozwojowych,
•    monitoring usług rozwojowych.

 

Rezultaty:
•    Liczba osób, które uzyskają kwalifikacje cyfrowe: 126
•    Liczba osób, które uzyskają zielone kwalifikacje: 630
•    Liczba osób, które uzyskają kwalifikacje w ramach projektu: 630

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję