Fam Trip touroperatorów z Podbeskidzia na Słowacji.

09.05.2022

W dniach 4-6 maja 2022 r. odbył się "Fam Trip" – wizyta studyjna polskich touroperatorów na Słowacji. Wizyta organizowana była w ramach realizowanego przez Beskidzką Izbę Gospodarczą, Słowacką Izbę Przemysłowo-Handlową w Żylinie oraz Stowarzyszenie Polonus w Żylinie, projektu transgranicznego pn. „Witajcie w naszym-waszym regionie”, w ramach osi priorytetowej „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Celem wizyty studyjnej była kompleksowa prezentacja oferty turystycznej Słowacji w regionie żylinskim: zabytków kultury i przyrody, lokalnych atrakcji, możliwości zakwaterowania i pozostałego potencjału turystycznego. Zdobyta przez touroperatorów w praktyczny sposób wiedza i informacje umożliwi im opracowanie ciekawej oferty dla polskich turystów.

W ramach wizyty studyjnej, uczestnicy zwiedzili zamek w Budatinie oraz centrum Żyliny wraz z galerią sztuki nowoczesnej, turystyczną wieś Terchová -  wraz z ekspozycją dotyczącą Janosika, agroturystykę z pokazem produkcji tradycyjnych wyrobów serowych (Zázrivá), Orawski Zamek, Muzeum Wsi Orawskiej w Zubercu oraz wzięli udział w krótkiej wycieczce do wąwozu górskiego „Jánošíkove diery“. Strona słowacka umożliwiła również poznanie oferty kilku hoteli o wysokim standardzie w regionie.

Wyjazd zakończył się workshopem – spotkaniem informacyjno-promocyjnym ruchu turystycznego o charakterze negocjacji B2B. W czasie spotkania w którym udział wzięło 5 turoperatorów ze strony polskiej oraz 40 firm ze Słowacji, polscy przedsiębiorcy mogli zapoznać się z ofertą  turystycznych możliwości nie tylko regionu Żylińskiego ale całej Słowacji, nawiązać kontakty biznesowe oraz poznać nowe możliwości współpracy.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję