Patronat Honorowy RIHiP Bielsko-Biała nad XX Konwentem Templariuszy w Zabrzu

24.09.2020

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej objęła Patronat Honorowy nad XX Konwentem Templariuszy, który odbędzie się 24 października br., w Zabrzu.

Zakon Rycerski Świątyni Jerozolimskiej – Templariusze - Ordo Militiae Christi Templi Hierosolymitani (OMCTH) za zgodą Kościoła pielęgnuje i zachowuje tradycje wielkiego i zasłużonego dla chrześcijaństwa pierwszego Zakonu Rycerskiego. Wielki Przeorat Polski sięga swoimi korzeniami 2004 roku, a Wielki Przeor Polski jest z urzędu Wikariuszem Generalnym Zakonu. Templariusze dziś zajmują się głównie pomocą charytatywną dla prześladowanych chrześcijan oraz szeroko rozumianą pomocą humanitarną dla wszystkich potrzebujących, bez względu na wyznanie.

Pomoc Zakonu koncentruje się na Bliskim Wschodzie, w Syrii, Libanie i Iraku. Jednym z ostatnich przykładów takiej pomocy jest przesłanie ponad 30.000 zł pomocy dla bejrutczyków poszkodowanych w wybuchu z 4 sierpnia.

Zapraszamy na JUBILEUSZOWY XX KONWENT TEMPLARIUSZY W POLSCE 24 października 2020 roku do Zabrza. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 w Kościele Św. Anny w Zabrzu powitaniem Dostojnych Gości oraz Mszą św. kiedy to odbędzie się ceremonia Inwestytury – pasowania rycerskiego, wg XIII-wiecznego ceremoniału. Następnie zapraszamy na Galę XX Konwentu, w tym wykład: "Templariusze - słudzy Kościoła walczącego w średniowieczu i czasach współczesnych", który wygłosi ppłk Policji dr Tomasz Michalczak (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie).

Udział we Mszy św. jest wolny, natomiast Zaproszenie na Galę, to koszt 150,00 zł (dla Członków Izby 100,00 zł) od osoby (wystawiamy fakturę bez VAT).
Zachęcamy do zapoznania się z programem całej uroczystości, który można znaleźć w załączonym pliku.

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z naszą działalnością na stronie: www.templariusze.org.pl

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję