Spotkanie Członków Beskidzkiej Izby Gospodarczej z Prezydentem Miasta Bielska-Białej

09.03.2022

08 marca 2022 roku w siedzibie firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., odbyło się spotkanie przedstawicieli przedsiębiorców zrzeszonych w Beskidzkiej Izbie Gospodarczej z Prezydentem Miasta Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim. Spotkanie organizowane było przez Prezydium Rady Izby w składzie: Anna Szczęśniak, Janusz Targosz oraz Maciej Jeleń.

Spotkanie przedsiębiorców z Prezydentem weszło już do tradycji naszej organizacji i odbywa się corocznie. W czasie spotkania poruszane są tematy związane z gospodarką lokalną. Przedsiębiorcy mają możliwość zadawania pytań i przedstawiania swoich spostrzeżeń, uwag i sugestii. Chociaż zakres przygotowanych tematów, które przedsiębiorcy chcieli poruszyć na spotkaniu był szeroki, to sytuacja wojny na Ukrainie, z którą wszyscy się mierzymy, spowodowała,  że spotkanie zdominował temat pomocy uchodźcom.

Pan Prezydent Jarosław Klimaszewski przekazał zebranym w jaki sposób nasze Miasto wspiera Ukraińców. Poinformował o zbieraniu darów, które przekazywane są na Ukrainę, a także na zabezpieczenie bytu osób, które przedostały się przez granicę. Sztab kryzysowy działający przy Urzędzie Miasta działa wielotorowo zabezpieczając potrzeby bieżące uchodźców przez współpracę z organizacjami pomocowymi m.in. z Ośrodkiem Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej myBB przy ul. Zygmunta Krasińskiego 5a. Opracowywane są plany długoterminowego wsparcia osób, które nasz region i miasto wybiorą na miejsce stałego bądź czasowego pobytu. Zabezpieczane są miejsca w przedszkolach i szkołach. Prezydent podziękował za zaangażowanie, otwarte serca i bezprecedensowe działania przedsiębiorców, którzy przez wsparcie finansowe, zbiorki, przyjmowanie uchodźców, oferowanie miejsc pracy starają się szerzyć dobro w tym trudnym i ponurym czasie. Przedsiębiorcy mieli okazję podzielić się z Prezydentem swoimi doświadczeniami z ostatnich dni oraz uwagami i sugestiami dotyczącymi pomocy dla ofiar wojny.

W uzgodnieniu z Prezydentem Miasta Bielska-Białej i Dyrektor PUP w Bielsku-Białej Beskidzka Izba Gospodarcza tworzy bazę firm, które mogą przyjąć do pracy uchodźców. Przede wszystkim będą to kobiety. Taka baza będzie na bieżąco uzupełniana i przekazywana zarówno do PUP jak i organizacji pomocowych, a przez nich bezpośrednio do potrzebujących.

Prosimy o zgłaszanie:
✅ Nazwa i adres Firmy
✅ Osoba do kontaktu (namiary - numer telefonu / adres e-mail)
✅ Rodzaj stanowiska pracy
✅ Ilość osób, którym można zaoferować pracę
✅ Opcjonalnie dodatkowe informacje od przedsiębiorcy

Oferty wolnych miejsc pracy, uwzględniające powyższe informacje należy przesyłać na adres e-mail: biuroizby@cci.pl (w tytule należy napisać: praca dla uchodźców). Będziemy wdzięczni za każdą wiadomość od Państwa! Akcja trwa bezterminowo - prosimy śledzić aktualności na naszej stronie internetowej oraz profil Beskidzkiej Izby Gospodarczej na Facebooku!

 

Zachęcamy do lektury relacji ze spotkania, dostępnej na portalu Beskidzka24.pl:
https://beskidzka24.pl/spotkanie-przedsiebiorcow-z-prezydentem-jaroslawem-klimaszewskim/

oraz do obejrzenia wideorelacji ze spotkania na stronie TV Beskidy:
http://www.tvbeskidy.pl/aktualnosci/art-beskidzka-izba-gospodarcza,163#tresc

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję