Spotkanie Przedsiębiorców w fabryce XXI wieku

03.03.2017

02 marca br., odbyło się kolejne spotkanie Członków i Sympatyków Bielskiej Izby Gospodarczej w ramach tzw. Klubu Przedsiębiorcy. Tym razem jednak spotkanie to miało niecodzienny charakter, odbyło się bowiem na terenie jednej z najnowocześniejszych fabryk na świecie - zakładu produkcyjnego GE Power Controls w Bielsku-Białej i połączone było ze zwiedzaniem tego wyjątkowego miejsca.

Zgromadzonych gości tradycyjnie przywitał Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, Pan Janusz Targosz oraz gospodarz zakładu GE w Bielsku-Białej, Prezes Grzegorz Konior, który następnie zaprezentował podstawowe informacje na temat koncernu GE oraz należącej do niego fabryki w Bielsku-Białej. A jest się czym pochwalić bowiem zakład w Bielsku-Białej, którego budowa trwała zaledwie 10 miesięcy jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie, łączącym w sobie rowiązania na miarę XXI wieku.

Zakład GE Power Controls  w Bielsku-Białej zapewnia firmie obsługę klientów na całym świecie oraz umożliwia szybszy rozwój produktów. Fabryka jest inteligentna, co oznacza, że są tutaj połączone procesy projektowania, wdrażania i produkcji z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych, cyfrowych technologii, m.in. trójwymiarowego oprogramowania i trójwymiarowych drukarek do wykonywania prototypów. Jest to pierwsza inteligentna fabryka GE Energy Management w Europie i jedna z najnowocześniejszych na świecie. Ponadto zakład jest połączony z nowoczesnymi laboratoriami i centrum współpracy z klientem, gdzie przedstawiciele firm korzystających z produktów i usług GE mogą brać czynny udział w tworzeniu najnowszych rozwiązań.

W fabryce GE w Bielsku-Białej o powierzchni 45 tys. m kw. produkowane są m.in. urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej, rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze dla elektrowni wiatrowych, wyłączniki prądu, zasilacze awaryjne dla szpitali czy urządzenia montowane na statkach morskich. To produkty wysyłane do wielu krajów na różnych kontynentach. Warty podkreślenia jest fakt iż pod jednym dachem w fabryce w Bielsku-Białej odbywa się cały, kompletny proces produkcyjny - od projektowania produktów wg potrzeb ustalanych z odbiorcą końcowym, poprzez produkcję poszczególnych elementów oraz całego finalnego produktu, na jego testach kończąc.

Po zakończeniu prezentacji nadszedł czas na zwiedzanie fabryki GE. Zgromadzonych gości po zakładzie oprowadzali gospodarze obiektu, prezentując poszczególne etapy produkcyjne oraz zastosowane innowacyjne technologie. Spotkanie Klubu Przedsiębiorcy tradycyjnie zakończył raut towarzyski oraz rozmowy kuluarowe.

 

Fotorelacja ze spotkania dzięki uprzejmości GE Power Controls Sp. z o.o.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję