Za nami Gala Finałowa XI edycji konkursu Firma Roku 2021!

29.10.2021

28 października br., w murach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbyła się wielka Gala Finałowa jedenastej edycji, prestiżowego konkursu Firma Roku 2021, którego celem było wyłonienie najlepszych firm z regionu Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala, której autorem jest znana, bielska rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia.

Konkurs Firma Roku 2021, organizowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, pod hasłem "Samorządy - Przedsiębiorcom", rokrocznie staje się świętem lokalnej przedsiębiorczości, czyli świętem tych, których codzienna ciężka, często połączona z ryzykiem finansowanym praca pozwala na prężny rozwój regionu. Tytuł FIRMA ROKU promuje szczególnie aktywne, dynamiczne firmy i jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wiodącej  roli w rozwoju regionalnym. Kapituła Konkursu złożona ze Starosty Bielskiego, Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz Prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej przyznała nagrody w kategoriach: FIRMA ROKU 2021 Ziemi Bielskiej, FIRMA ROKU 2021 Miasta Bielska-Białej oraz nagrodę specjalną - Złotego Dedala 70-lecia, dla najlepszej firmy subregionu południowego.

Tegoroczna, Gala Finałowa konkursu Firma Roku 2021 była wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze odbyła się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirura i związaną z nią obostrzeniami, które uniemożliwiły przeprowadzenie konkursu w 2020 roku. Ponadto w jej trakcie świętowaliśmy dwa wyjątkowe jubileusze – 30-lecia Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej oraz 70-lecia połączenia miast Bielska i Białej w jeden organizm miejski. W związku z powyższym w trakcie uroczystości nie zabrakło wielkiego urodzinowego tortu, wspólnego odśpiewania „100 lat” oraz prezentacji okolicznościowych filmów o 30-letniej historii Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej oraz drugiego prezentującego jubileusz 70-lecia miasta Bielska-Białej i związanych z nim imprez i wydarzeń kulturalnych, które odbywały się w Bielsku-Białej. Część oficjalną Gali Finałowej konkursu Firma Roku 2021 rozpoczął gospodarz tegorocznej uroczystości – Starosta Bielski, Andrzej Płonka, przedstawiając ideę i potrzebę organizacji w regionie takiego konkursu, honorującego osiągnięcia lokalnych przedsiębiorców. Tę myśl  kontynuował następnie w swoim wystąpieniu Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, Janusz Targosz. W wystąpieniu Prezesa nie zabrakło również podziękowań do zgromadzonych w murach teatru przedsiębiorców za ich codzienną pracę i wkład w rozwój środowiska gospodarczego na Podbeskidziu.

Po przemowach inaugurujących nadszedł czas na wręczenie przez Prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej oraz przedstawicieli Partnerów tegorocznej Gali Finałowej konkursu – ING Banku Śląskiego S.A. oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wyróżnień Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej dla siedmiu firm z regionu. W tym roku okolicznościowe plakietki oraz dyplomy z rąk Prezesa Izby odebrali: w kategorii „dynamiczna firma rodzinna” - Pani Mariola Łazarz – Pełnomocnik firmy Bogmar BB Sp. z o.o. Sp. k. oraz Pan Piotr Żmidziński – Współwłaściciel firmy Żmidziński Sp. j.; w kategorii „profesjonalny dostawca usług dla przemysłu” - Pan Dariusz Krywult – Właściciel firmy multiform Dariusz Krywult; w kategorii „profesjonalny dostawca usług” – Pan Zdzisław Łanik – Właściciel firmy „Dom Mediowy Film Factor” oraz Panowie Marek Szczotka i Dominik Szczygieł – Założyciele Kancelarii MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.; w kategorii „innowacyjna firma” – Pan Marcin Worecki – Właściciel firmy InnerWeb Sp. z o.o.; w kategorii: „producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań dla branży gastronomicznej i spożywczej” – Pan Orestes Żukowski – Prezes Zarządu AG FOODS Sp. z o.o.

Po krótkich przemowach reprezentantów wyróżnionych firm oraz wspólnym zdjęciu nadszedł czas na wręczenie wyróżnień specjalnych Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej. W tym roku poza tradycyjnymi wyróżnieniami dla lokalnych firm oraz nagrodami w postaci statuetek Dedala dla najlepszych firm z regionu, bielska izba gospodarcza postanowiła przyznać specjalne wyróżnienie za aktywność w zakresie wdrażania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej, które przypadło w udziale Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, reprezentowanej na scenie przez Rektora – dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego oraz drugie za wieloletni wkład i zaangażowanie w rozwój samorządu gospodarczego – Prezesowi Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej – Panu Januszowi Targoszowi.

Wręczenie wyróżnień specjalnych poprzedziło kulminacyjny moment Gali Finałowej Konkursu Firma Roku 2021 – wręczenie nagród w postaci statuetki Dedala oraz przyznanie tytułu Firma Roku 2021, dla najlepszych firm z regionu. O przyznaniu nagród decydowała kapituła konkursu Firma Roku 2019 w składzie: Starosta Bielski Pan Andrzej Płonka, Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski oraz Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Pan Janusz Targosz.

Tytuł Firma Roku 2021 Ziemi Bielskiej przypadł w tym roku w udziale firmie LONTEX Sp. z o.o. Sp. k. reprezentowanej przez Prezesa Zarządu, Pana Lesława Tlagę. Tytuł Firma Roku 2021 Miasta Bielska-Białej otrzymała firma Grupa Korczyk. Statuetkę Dedala oraz pamiątkowy dyplom z rąk kapituły konkursu odebrali przedstawiciele zarządu spółki: Jacek Korczyk oraz Dorota Korczyk-Morska. Kapituła konkursu, w związku z przypadającym jubileuszem 70-lecia miasta Bielska-Białej, postanowiła również przyznać nagrodę specjalną – Złotego Dedala 70-lecia dla najlepszej firmy subregionu południowego, mogącej poszczycić się 70-letnią historią istnienia na rynku. Laureatem nagrody specjalnej została firma BPBP S.A. reprezentowana przez Prezesa Zarządu – Panią Ewelinę Walkowicz.

Cześć oficjalną Gali Finałowej Konkursu Firma Roku 2021, zakończyły gratulacje dla wyróżnionych i nagrodzonych firm, złożone przez Prezesa bielskiej Izby Gospodarczej Pana Janusza Targosza, pozostałych członków kapituły konkursu – Starostę Bielskiego Pana Andrzeja Płonkę, Wiceprezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Piotra Kucię oraz przedstawicieli Partnerów Gali Finałowej konkursu – Dyrektor Regionalną ds. Korporacyjnych ING Banku Śląskiego S.A. Panią Małgorzatę Madeję i Wiceprezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Pana Andrzeja Zabieglińskiego. W części artystycznej, zgromadzonej w murach bielskiego Teatru widowni, śpiewająco zaprezentowali się aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wraz z zespołem 3 Kropki, który w spektaklu „Viva Italia” przenieśli publiczność w muzyczną podróż po melancholijnych plażach Portofino, po wąskich ulicach Neapolu czy urokliwych kawiarniach Wenecji. Po zakończeniu części artystycznej, goście zgromadzeni w murach Teatru Polskiego mogli skosztować jubileuszowego tortu ufundowanego przez cukiernię Bakus World z Czechowic-Dziedzic, serwowanego z lampką wina dzięki uprzejmości firmy TIM z Bielska-Białej.

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej składa serdeczne gratulacje wyróżnionym i nagrodzonym firmom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i laurów, będących uhonorowaniem ich ciężkiej pracy oraz trudu włożonego w rozwój przedsiębiorstw stanowiących wizytówkę Podbeskidzia na gospodarczej mapie Polski.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Współorganizatorów konkursu FIRMA ROKU 2021: Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej jak również Partnerów Gali Finałowej konkursu: ING Banku Śląskiego S.A. i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., oraz Partnerów Rzeczowych: AG FOODS Sp. z o.o., Beyer Medical Poland Sp. z o.o., cukierni Bakus World, Domu Mediowego Film Factor, Grupy Liberta Sp. z o.o. Sp. k., Karmello Chocolatier Sp. z o.o., TIM S.A. bez wsparcia których organizacja jedenastej już edycji tego prestiżowego wydarzenia nie byłaby możliwa.

Partnerzy konkursu Firma Roku 2021:
ING Bank Śląski S.A.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Podmioty, które wsparły organizację konkursu Firma Roku 2021:
AG FOODS Sp. z o.o.
Beyer Medical Poland Sp. z o.o.
Cukiernia Bakus World
Dom Mediowy Film Factor
Grupa Liberta Sp. z o.o. Sp. k.
Karmello Chocolatier Sp. z o.o.
TIM S.A.

Patroni medialni konkursu Firma Roku 2021:
Kronika Beskidzka
Kronika Małopolska
Kronika Żywiecka
Głos Ziemi Cieszyńskiej
Beskidzka24.pl
Mój Powiat - miesięcznik informacyjny powiatu bielskiego
Magazyn Ratuszowy w Bielsku-Białej
Magazyn Przedsiębiorcy – Podbeskidzie i Śląsk Cieszyński
Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL

 


Fotorelacja z Gali Finałowej konkursu Firma Roku 2019 (autorem zdjęć jest Krzysztof Dubiel):

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję