Za nami szósta edycja E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie"

09.09.2022

W czwartek 08 września 2022 roku, odbyła się kolejna, szósta już edycja e-kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" - wydarzenia promującego innowacyjne rozwiązania i technologie stosowane przez przedsiębiorstwa z naszego regionu. Podobnie jak rok temu, również tegoroczna edycja kongresu odbyła się wyłącznie w formule ONLINE, z transmisją wydarzenia w serwisie YouTube! Nowością było natomiast wydarzenie towarzyszące w postaci I Turnieju o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule.

E-Kongres „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” to przede wszystkim wysoki poziom wiedzy merytorycznej serwowanej w trakcie licznych sesji wykładowych i paneli dyskusyjnych, przez zaproszonych do wirtualnego studia kongresu prelegentów! Tegoroczną edycję kongresu podzieliliśmy na 2 główne bloki tematyczne: "Sport jako narzędzie promocji i rozwoju firm" oraz "Innowacyjne Podbeskidzie".

I blok tematyczny kongresu poświęciliśmy m.in. tematyce sportu i znaczeniu jakie pełni w gospodarce. Nasi goście rozmawiali o sporcie w biznesie oraz o biznesie w sporcie. Nie jest bowiem tajemnicą iż prowadzenie biznesu ma wiele cech wspólnych z rywalizacją sportową. W trakcie tego bloku tematycznego zaproszeni do wirtualnego studia kongresu prelegenci, przedstawili możliwości jakie niesie ze sobą powiązanie biznesu i pasji do sportu wraz z przykładami dobrych praktyk integracji tych dwóch środowisk na Podbeskidziu oraz szerokich korzyści z tego wynikających. W trakcie I bloku tematycznego mogliśmy posłuchać m.in. Prezesa firmy REKORD Systemy Informatyczne oraz Klubu Sportowego REKORD - Janusza Szymury, bielskiej tenisistki Maji Chwalińskiej i jej managera i jednocześnie Prezesa klubu BKT Advantage Bielsko-Biała - Piotra Szczypki oraz Wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Zbigniewa Polakowskiego.

W drugiej części Kongresu zaprezentowaliśmy m.in. tematykę sztucznej inteligencji, automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych oraz dronów i ich coraz szerszego wykorzystania w gospodarce. Postępująca automatyzacja oraz zwiekszenie roli maszyn w procesie produkcji wprowadza polskie przedsiębiorstwa na nieznane dotąd obszary. Innowacyjne rozwiązania XXI wieku coraz częściej znajdują zastosowanie w procesach produkcyjnych. Komunikujące się ze sobą maszyny, roboty, drony, technologie informatyczne spinające w sieć proces wytwarzania, sprzedaży i wysyłki gotowych produktów – to tylko wycinek tego co zaobserwować możemy w przedsiębiorstwach, które z powodzeniem wprowadziły innowacyjne rozwiązania technolgiczne pozwalające na zwiększenie konkurencyjności oraz wydajności procesów produkcyjnych. W ramach tegp bloku tematycznego zaproszeni do studia kongresu prelegenci przedstawili m.in. koncepcje rozwojowe dla firm obejmujące działania proinnowacyjne zarówno w branży produkcyjnej jak i usługowej oraz możliwości ich finansowania jak również pokazali nowoczesne huby technologiczne powstające na Podbeskidziu.

Tych z Państwa, którzy nie mogli śledzić na żywo tego wyjątkowego w skali regionu wydarzenia, informujemy iż transmisja z szóstej edycji E-Kongresu "Sąsiedzi Sasiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" dostępna jest na kanale Beskidzkiej Izby Gospodarczej w serwisie YouTube, pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=b361psfg9i8

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję