Zapraszamy na spotkanie informacyjne ŚNIADANIE Z EKSPORTEM

12.04.2022

Fundusz Górnośląski S.A. we współpracy z Beskidzką Izbą Gospodarczą zapraszają przedsiębiorców z sektora MSP, z województwa śląskiego, planujących rozpoczęcie działalności eksportowej na bezpłatne spotkanie informacyjne na temat internacjonalizacji przedsiębiorstw: „ŚNIADANIE Z EKSPORTEM”, które odbędzie się w dniu 21 kwietnia (czwartek) 2022 roku, w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym BIT w Bielsku-Białej, zlokalizowanym przy ul. 1 Dywizji Pancernej 45, w Bielsku-Białej. Spotkanie odbędzie się w godzinach od 10:00 do 13:00.

Czy Twoja firma jest gotowa na eksport? Jakimi zasobami trzeba dysponować, żeby wejść na rynki zagraniczne? Jaka wiedza na temat eksportu jest potrzebna? Na te i inne pytania poznają Państwo odpowiedź podczas spotkania informacyjnego: „Śniadanie z Eksportem” – z udziałem praktyków skutecznie wprowadzających małe i średnie firmy na rynki zagraniczne.

Spotkanie poprowadzi Pani Mariola MISIOROWSKA - doktor nauk humanistycznych stosowanych, dyplomowana na Uniwersytecie Montrealskim w Kanadzie. Absolwentka nauk politycznych i relacji międzynarodowych  oraz handlu międzynarodowego. Jako doradca, wykładowca, szkoleniowiec oraz praktyk nauki i biznesu działa w dziedzinie rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstw, komunikacji międzykulturowej oraz interpersonalnej, zarządzania różnorodnością i innowacyjności. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt projektów szkoleniowych, doradczych oraz rozwojowych, zrealizowanych między innymi dla: Urzędu Miasta Montreal, Urzędu Miasta Semipałatyńsk, College Champlain, College Montmorency, Ministerstwo Imigracji w Quebeku, SNC Lavalin, IRIPI, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, PAIH, Varsovia Capital, APR Media, Chimimeca Polska, FootballCode, Emalco Enamelware.

Dla kogo jest to spotkanie?

Spotkanie informacyjne „Śniadanie z Eksportem” dedykowane jest dla firm z sektora MSP, z województwa śląskiego, planujących działalność eksportową/eksporterów. Jeżeli planujesz rozpocząć sprzedaż międzynarodową lub rozwinąć internacjonalizację przedsiębiorstwa na kolejnych, nowych rynkach lub planujesz zdobyć zagranicznego klienta i skutecznie negocjować na arenie międzynarodowej - to spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

Co zyskasz uczestnicząc w spotkaniu?

Dzięki połączeniu doświadczenia, praktyki i efektywnych metod, Uczestnicy spotkania nabędą umiejętności oraz otrzymają praktyczne, łatwe w zastosowaniu wskazówki w zakresie:
✅ wprowadzenia do tematu działalności eksportowej,
✅ podstawowych kwestii związanych z rozpoczęciem eksportu,
✅ szans i zagrożeń związanych z eksportem,
✅ podstawowych rodzajów barier wejścia na rynki zagraniczne,
✅ przydatnych źródeł informacji o rynkach zagranicznych.

Program spotkania:

➡️ 10:00 | rejestracja uczestników / poczęstunek kawowy
➡️ 10:30 | otwarcie spotkania przez przedstawicieli Beskidzkiej Izby Gospodarczej oraz Funduszu Górnośląskiego S.A.,
➡️ 10:40 | wykład: „Śląskie MSP na rynkach zagranicznych – programy wsparcia eksportu” | Daria Szafarczyk, Fundusz Górnośląski S.A.,
➡️ 11:00 | wykład: „Jak zdobyć rynki zagraniczne?” | Mariola Misiorowska, w imieniu Beskidzkiej Izby Gospodarczej,
➡️ 12:00 | oficjalne zamknięcie spotkania / bufet kawowy wraz z poczęstunkiem dla uczestników.

Ile kosztuje udział w szkoleniu?

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny.

Co powinienem jeszcze wiedzieć?

Organizator zapewnia kompleksową organizację szkolenia oraz wyżywienie dla wszystkich uczestników spotkania. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w szkoleniu należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie https://app.evenea.pl/event/864131-6/, w terminie do dnia 19 kwietnia 2022 roku. Otrzymanie potwierdzenia rejestracji od Organizatora stanowi potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i udziału w szkoleniu.

Spotkanie informacyjne „Jak wejść na rynki zagraniczne?” organizowane jest w ramach projektu „Promocja gospodarcza regionu oraz działania związane z tworzeniem przyjaznych warunków do inwestowania i eksportowania” realizowanego przez Województwo Śląskie oraz Fundusz Górnośląski S.A.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję