I Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule!

22.07.2022

Już 08 września br., na terenach otwartych ZIAD Bielsko-Biała S.A. odbędzie się po raz pierwszy w historii Izby - I Turniej o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule! Turniej w boule stanowić będzie wydarzenie towarzyszące do odbywającego się tego samego dnia E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie". Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja!

Nowością tegorocznej edycji E-Kongresu „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie” będzie wydarzenie towarzyszące w postaci spotkania Klubu Przedsiębiorcy połączonego z I Turniejem o Puchar Prezesa Beskidzkiej Izby Gospodarczej w boule. Uczestnicy Kongresu już w formie stacjonarnej będą mieli możliwość posmakować sportowej, biznesowej rywalizacji w ramach gry w boule. Rozgrywka Boule na pierwszy rzut oka może wydać się niezwykle prosta, w rzeczywistości wymaga jednak wyczucia i doskonałej precyzji. Boule nosi różne nazwy. We Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Pétanque, natomiast w naszym kraju na tę dyscyplinę najczęściej mówi się gra w bule. Niezależnie od nazewnictwa, cel rozgrywki jest jeden: trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu np. utwardzonym żwirze. Wymiary boiska dla gry turniejowej to min. 15m x 4m ale przy grze rekreacyjnej wymiary te mogą być zbliżone. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5 - 80mm (ciężar od 650 do 800g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka). Boule to obecnie sport nieolimpijski, który jednak rozgrywany jest w ramach tak zwanych World Games. Przyjmuje się, że we Francji liczba licencjonowanych graczy rozwijających się w tej dyscyplinie przekracza granicę 500 tysięcy. Petanka jest również bardzo popularna w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Kanadzie i Maroko. Ludzi rzucających zestawem kul spotkać można także w Polsce – szacuje się, że w naszym kraju liczba licencjonowanych graczy przekracza tysiąc, natomiast osób rekreacyjnie uprawiających ten sport jest nawet kilkanaście tysięcy. Jednak przede wszystkim gra w boule to gra drużynowa, która w naszej opinii idealnie integruje jej uczestników oraz wzmacnia lub pozwala na nawiązanie nowych wzajemnych relacji, w tym biznesowych!

 

I Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule odbędzie się w czwartek - 08 września 2022 roku, o godzinie 15:30 na terenach otwartych ZIAD Bielsko-Biała S.A., zlokalizowanych przy Al. Armii Krajowej 220, w Bielsku-Białej. Rejestracja na oba wydarzenia: E-Kongres "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" oraz na I Turniej o Puchar Prezesa BIG w boule prowadzona jest oddzielnie! Dla uczestników i zwycięzców turnieju przewidziano liczne nagrody! Ilość miejsc w Turnieju jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowe informacje na temat szóstej edycji E-Kongresu "Sąsiedzi Sąsiadom - Innowacyjne Podbeskidzie" znajdą Państwo na stronie: http://cci.pl/projekty/e-kongres-sasiedzi-sasiadom

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję