Beskidzka Izba Gospodarcza na spotkaniu przedsiębiorczych kobiet w Żylinie.

13.05.2024

11 maja br. w Budatińskim Zamku w Żylinie na Słowacji odbyło się 4. Spotkanie przedsiębiorczych kobiet SK-PL-CZ w ramach Dni Kultury Polskiej w Żylinie. W spotkaniu udział wzięła Dyrektor Beskidzkiej Izby Gospodarczej - Anna Bednarska.

Spotkanie organizowane przez stowarzyszenie PRO POLONIA zgromadziło kobiety reprezentujące różne organizacje, firmy i stowarzyszenia. Gościem specjalnym była pani Erika Jurinová - Przewodnicząca (Marszałek) Regionu Żylińskiego - pierwsza kobieta na Słowacji piastująca to stanowisko. W czasie spotkania omawiano rolę kobiet w biznesie oraz ich społecznej aktywności. Temat poruszały panie Helena Virćikova – dyrektor Presovskiej Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Anna Bednarska – dyrektor Beskidzkiej Izby Gospodarczej. Podczas prezentacji Anna Bednarska przedstawiła również dwa projekty wspierające kobiety realizowane w Polsce: Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia oraz projekt HRFriends realizowany przez członka BIG firmę HR Sigma Sp. z o.o. W czasie spotkania, prowadzonego przez Katarzynę Bielikovą, nie zabrakło prezentacji wspólnych działań na pograniczu, w tym spotkań/konferencji/seminariów. Spotkanie zakończyło się prezentacją zespołu folklorystycznego Ściernianeczki z Bierunia.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję