Beskidzka Izba Gospodarcza na święcie Powiatu Bielskiego i Gminy Porąbka!

26.06.2023

W miniony weekend przedstawiciele Beskidzkiej Izby Gospodarczej uczestniczyli w święcie Powiatu Bielskiego oraz gminy Porąbka. Dwudniową imprezę wypełniło wiele atrakcji, między innymi koncerty i występy dzieci i młodzieży.

Oprócz wielu atrakcji można było posmakować dziesiątek tradycyjnych dań, a także skosztować wiele przeróżnych napitków. Jadło i trunki „rodem od babuni” pojawiły się w Porąbce za sprawą Przeglądu Potraw Regionalnych przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich w ramach konkursu „Kulinarne Dziedzictwo”. W smakowitych zmaganiach na zupy, dania główne, produkt, ciasta i desery, nalewki i napoje połączonych z degustacją udział wzięło 31 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu bielskiego. Przygotowane na konkurs smakołyki oceniały specjalne komisje, które przyznały 5 statuetek. Prezes Izby - Maciej Jeleń wręczył wyróżnienie BIG Kołu Gospodyń Wiejskich ze Szczyrku, które wykazały ogromną kreatywność w zaprezentowaniu swojego stoiska oraz potraw.

fot. Mirosław Galczak (Beskidzka24.pl)

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję