Konferencja podsumowująca projekt "Future For Education" już za nami!

20.02.2024

Beskidzka Izba Gospodarcza wraz z partnerami z Czech i Włoch kończy realizację międzynarodowego projekt pn. FUTURE FOR EDUCATION, w ramach unijnego programu Erasmus+. Partnerami w projekcie była Czech Chamber of Commerce Přerov oraz Med.O.R.O.scarl, Sycylia. Partnerami merytorycznymi w projekcie ze strony polskiej: Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących (ZSSiO) oraz Uniwersytet Bielsko-Bialski (UBB).

19 lutego 2024 roku na auli Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu "Future For Education". W konferencji udział wzięli dr inż. Janusz Berek – Dyrektor ZSSiO, Bożena Rzycka-Ryznar – Wicedyrektor ZSSiO, Barbara Kadłubicka – Doradca Zawodowy ZSSiO, dr Honorata Howaniec – UBB, Katarzyna Jaworska – współwłaściciel HR Sigma, Anna Bednarska – Dyrektor Biura BIG, uczniowie i nauczyciele ZSSiO. Konferencję poprowadził Piotr Stokłosa – Wicedyrektor Biura BIG.

Program konferencji obejmował podsumowanie badań dotyczących nauczania on-line, realizacji seminariów z zakresu komunikacji elektronicznej w środowisku korporacyjnym, marketingu cyfrowego w biznesie oraz edukacji cyfrowej. Atrakcyjnym przerywnikiem w przekazywaniu wiedzy była prezentacja video programu Kahoot oraz zrealizowany w nim quiz dot. znajomości zagadnień związanych z produkcją Fiata 126p. Program Kahoot był jednym z narzędzi rekomendowanych w ramach zrealizowanego projektu do stosowania w nauce.

Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym, do którego zostali zaproszeni wszyscy prelegenci oraz dwóch przedstawicieli uczniów. W panelu uczestnicy starali się przedstawić swój punkt widzenia na największe wyzwania dla nauczycieli i uczniów związane z nauczaniem na odległość, sposoby na usprawnienie zajęć on-line oraz oczekiwania rynku pracy w stosunku do absolwentów, a ich przygotowanie w procesie edukacji.

Projekt Future For Education jest partnerskim projektem trzech organizacji z trzech krajów Unii Europejskiej – Czech, Włoch i Polski a jego głównymi celami jest przyczynienie się do poprawy jakości kształcenia i szkolenia; rozwijanie i wzmacnianie kompetencji cyfrowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i nauczycieli/wykładowców; podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i nauczycieli/wykładowców; podniesienie poziomu umiejętności w zakresie zdolności do zatrudnienia i tworzenia nowych firm.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję