Trwa nabór do projektu "Trójwymiarowa Edukacja"!

16.02.2021

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, w ramach zadania publicznego urzędu miasta Bielska-Białej z zakresu działalności wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechniania i wdrażania nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej pn. "Upowszechnianie umiejętności projektowania i druku 3D - II edycja", realizuje we współpracy z laboratorium FabLab Bielsko-Biała projekt pn. "Trójwymiarowa Edukacja", składający się z rozbudowanego programu szkoleń teoretycznych i praktycznych, mający na celu podniesienie świadomości uczniów szkół średnich oraz wyższych z zakresów modelowania przestrzennego, skanowania 3D technologii druku 3D i programowania układów elektronicznych, wykorzystujących mikrokontrolery.

Wspólnie z laboratorium FabLab Bielsko-Biała przeprowadzimy darmowe zajęcia obejmujące wiedzę teoretyczną jak i praktyczny kurs z wykorzystaniem nowych technologii.

Programem zostanie objęte 6 grup składających się z 10 uczestników w okresie od 1 marca do 24 czerwca 2021. Dodatkowo przewidziane zostały zawansowane zajęcia, dla dwóch grup składających się z uczestników chętnych samodzielnie, pod okiem prowadzących, stworzyć projekt wykorzystujący całą wiedzę i wszystkie umiejętności nabyte podczas zajęć.

Kurs podstawowy składa się ze szkolenia teoretycznego, przeprowadzanego w formie prezentacji multimedialnej online, wprowadzającej w technologię druku 3D. Dodatkowo uczestnicy szkolenia teoretycznego będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z prowadzącym część teoretyczną kursu.

Drugą część kursu stanowią zajęcia dla grupy 10 uczniów, z zakresu modelowania przestrzennego, inżynierii odwrotnej (skanowania 3D), obsługi drukarek 3D z przygotowaniem modelu do druku oraz podstawowy kurs programowania mikrokontrolerów z wykorzystaniem Arduino. Kurs ma formę wprowadzenia, po ukończeniu którego uczniowie nabędą umiejętności projektowania prostych modeli przestrzennych, posługiwania się drukarkami 3D, podstawy z inżynierii odwrotnej, obsługi skanera 3D oraz programowania prostych układów elektronicznych z platformą Arduino.

Kurs praktyczny będzie odbywać się w placówce FabLab Bielsko-Biała z wykorzystaniem jego infrastruktury. FabLab jest laboratorium produkcyjnym prowadzonym przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej, które dysponuje nowoczesnym sprzętem z zakresu druku 3D, modelowania przestrzennego i inżynierii odwrotnej.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań, dostępnym TUTAJ oraz zapisów poprzez dedykowany formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

 

Ważne!

Predstawiciele Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej będą kontaktować się telefonicznie lub mailowo celem potwierdzenia udziału w szkoleniach!
Ponadto informujemy iż liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Harmonogram będzie aktualizowany po potwierdzeniu udziału. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć zgody opiekunów prawnych na udział w szkoleniach i ewentualny samodzielny dojazd na każdy z warsztatów!

Szczegółowe informacje dot. projektu oraz opisy poszczególnych zajęć znajdą Państwo na profilu #Trójwymiarowa Edukacja na Facebooku.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję