Wnioski z badań przeprowadzonych na potrzeby projektu "Future For Education"

28.04.2023

Beskidzka Izba Gospodarcza wraz z Partnerami z Czech i Włoch kontynyuje realizację międzynarodowego projektu "Future For Education", w ramach unijnego programu Erasmus+. Jednym z zalożeń projektu jest opracowanie identyfikacja dobrych praktyk i rekomendacji w obszarze edukacji, w oparciu o doświadczenia zdobyte podczas zdalnego nauczania, które miało miejsce w związku z pandemią SARS-CoV-2.

Obszar badań obejmuje południowy region województwa śląskiego. Badanie miało formę badania kwestionariuszowego i było przeprowadzone techniką CAWI (Computer-assisted web interviews). Ankieta została przygotowana w języku polskim dla dwóch grup respondentów. Pierwszą byli uczniowie szkół średnich i studenci studiów wyższych, którzy zostali objęci nauczaniem zdalnym w czasie pandemii. Drugą grupę stanowili nauczyciele i wykładowcy akademiccy, którzy w warunkach pandemii zostali zmuszeni do zdalnego przygotowania i prowadzenia zajęć. Ankiety online były dostępne na stronie Google, a informacje o badaniu były przesyłane e-mailem, za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz platformy Ms Teams, z ograniczeniem geograficznym do badanego regionu. Dodatkowo informacja o badaniu została przesłana do grupy nauczycieli za pośrednictwem Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Proces badawczy trwał od grudnia 2022 r. do końca lutego 2023 r. W badaniu wzięło udział 495 uczniów i studentów oraz 67 nauczycieli i wykładowców akademickich. Szczegółową treść opracowania znajdą Państwo poniżej.


Projekt "Future For Education realizują Beskidzka Izba Gospodarcza (Polska), Czech Chamber of Commerce Prerov (Czechy) oraz Med.O.R.O.scarl (Włochy). Głównym celem projektu jest przyczynienie się do poprawy jakości kształcenia i szkolenia; rozwijanie i wzmacnianie kompetencji cyfrowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i nauczycieli/wykładowców; podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i nauczycieli/wykładowców; podniesienie poziomu umiejętności w zakresie zdolności do zatrudnienia i tworzenia nowych firm.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję