Za nami jubileuszowa - dziesiąta edycja konkursu Firma Roku!

10.10.2019

08 października br., w murach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbyła się jubileuszowa - dziesiąta Gala Finałowa prestiżowego konkursu Firma Roku 2019, którego celem było wyłonienie najlepszych firm z regionu Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala, której autorem jest znana, bielska rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia.

Konkurs Firma Roku 2019, organizowany wspólnie przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, pod hasłem "Samorządy - Przedsiębiorcom", rokrocznie staje się świętem lokalnej przedsiębiorczości, czyli świętem tych, których codzienna ciężka, często połączona z ryzykiem finansowanym praca pozwala na prężny rozwój regionu. Tytuł FIRMA ROKU 2019 promuje szczególnie aktywne, dynamiczne firmy i jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wiodącej  roli w rozwoju regionalnym. Kapituła Konkursu złożona z Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Starosty Bielskiego oraz Prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej przyznaje nagrody w kategoriach: FIRMA ROKU 2019 Miasta Bielska-Białej, FIRMA ROKU 2019 Ziemi Bielskiej oraz nagrodę specjalną - Złotego Dedala, dla najlepszej firmy subregionu południowego.

Tegoroczna, jubileuszowa Gala Finałowa konkursu Firma Roku 2019 rozpoczęła się od projekcji okolicznościowego filmu prezentującego dotychczasowe edycje konkursu, jego ideę oraz rolę jaką pełni w promocji lokalnego biznesu. Przedstawienie idei i potrzeby organizacji w regionie takiego konkursu, honorującego osiągnięcia lokalnych przedsiębiorców kontynuował następnie w swoim wystąpieniu gospodarz tegorocznej edycji konkursu Firma Roku – Prezydent Miasta Bielska-Białej, Pan Jarosław Klimaszewski. W wystąpieniu Prezydenta nie zabrakło również podziękowań do zgromadzonych w murach teatru przedsiębiorców za ich codzienną pracę i wkład w rozwój środowiska gospodarczego na Podbeskidziu.

W dalszej kolejności głos zabrał Sekretarz Stanu, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Stanisław Szwed oraz Janusz Targosz – Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej. W tym roku poza tradycyjnymi wyróżnieniami dla lokalnych firm oraz nagrodami w postaci statuetek Dedala dla najlepszych firm z regionu, bielska izba gospodarcza postanowiła przyznać specjalne wyróżnienie Panu Jackowi Kliszczowi – Prezesowi Zarządu PWS Konstanta S.A., (wyróżnienie przyznano w kategorii: „mecenas kultury”) oraz Panu Przemysławowi Targoszowi – Wiceprezesowi Zarządu JANTAR Sp. z o.o., za projekt „sukcesja z sukcesem”, dedykowany firmom rodzinnym, które mierzą się z problem zmiany pokoleniowej w zarządzaniu firmą.

W dalszej części uroczystości nadszedł czas na wręczenie przez Prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej oraz przedstawicieli Partnerów tegorocznej Gali Finałowej konkursu – ING Banku Śląskiego S.A. oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wyróżnień dla czterech firm z regionu. W tym roku okolicznościowe plakietki oraz dyplomy z rąk Prezesa Izby odebrali: Pan Marek Kempa – Prezes Zarządu Fabryki Narzędzi „GLOB” Sp. z o.o. (wyróżnienie w kategorii: „polska firma z tradycjami”); Pani Magdalena Cisek – Współwłaściciel „Po Świecie Kuchni” – Krzysztof Cisek (wyróżnienie w kategorii: „dynamiczna firma”); Pan Piotr Cybulski – Właściciel Robot Manufacture Piotr Cybulski (wyróżnienie w kategorii: „najlepszy start up 2019”) oraz Pan Maciej Jeleń – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (wyróżnienie w kategorii: „instytucja otoczenia biznesu”).

Po krótkich przemowach reprezentantów wyróżnionych firm oraz wspólnym zdjęciu nadszedł czas na kulminacyjny moment Gali Finałowej Konkursu Firma Roku 2019 – wręczenie nagród w postaci statuetki Dedala oraz przyznanie tytułu Firma Roku 2019, dla najlepszych firm z regionu. O przyznaniu nagród decydowała kapituła konkursu Firma Roku 2019 w składzie: Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski, Starosta Bielski Pan Andrzej Płonka oraz Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Pan Janusz Targosz.

Tytuł Firma Roku 2019 Miasta Bielska-Białej przypadł w tym roku w udziale firmie EVATRONIX S.A. reprezentowanej przez Prezesa Zarządu, Pana Wojciecha Sakowskiego. Tytuł Firma Roku 2019 Ziemi Bielskiej otrzymała firma AKCES BK Sp. z o.o. Statuetkę Dedala oraz pamiątkowy dyplom z rąk kapituły konkursu odebrał Prezes Zarządu, Pan Brunon Kieloch. Kapituła konkursu postanowiła również przyznać nagrodę specjalną dla najlepszej firmy subregionu południowego – Złotego Dedala. Laureatem nagrody specjalnej została firma Rekord Systemy Informatyczne Sp. z o.o. reprezentowana przez Prezesa Zarządu – Pana Janusza Szymurę.

Cześć oficjalną Gali Finałowej Konkursu Firma Roku 2019, zakończyły gratulacje dla wyróżnionych i nagrodzonych firm, złożone przez Prezesa bielskiej Izby Gospodarczej Pana Janusza Targosza. W części artystycznej, zgromadzonej w murach bielskiego Teatru widowni, śpiewająco zaprezentował się zespół aktorski Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, który zabrał uczestników Gali w muzyczną podróż z piosenkami Abby. Po zakończeniu części artystycznej, nadszedł czas na tradycyjny raut towarzyski, który zakończył Galę.

 

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej składa serdeczne gratulacje wyróżnionym i nagrodzonym firmom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i laurów, będących uhonorowaniem ich ciężkiej pracy oraz trudu włożonego w rozwój przedsiębiorstw stanowiących wizytówkę Podbeskidzia na gospodarczej mapie Polski.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Współorganizatorów konkursu FIRMA ROKU 2019: Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, jak również Partnerów konkursu: ING Banku Śląskiego S.A. oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., bez wsparcia których organizacja jubileuszowej, dziesiątej edycji tego prestiżowego wydarzenia nie byłaby możliwa.

Partnerzy konkursu Firma Roku 2019:
ING Bank Śląski S.A.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Podmioty, które wsparły organizację konkursu Firma Roku 2019:
Dom Mediowy Film Factor
Po Świecie Kuchni Krzysztof Cisek
Karmello Chocolatier Sp. z o.o.

Patroni medialni konkursu Firma Roku 2019:
Kronika Beskidzka
Kronika Małopolska
Kronika Żywiecka
Głos Ziemi Cieszyńskiej
Beskidzka24.pl
Mój Powiat - miesięcznik informacyjny powiatu bielskiego
Magazyn Ratuszowy w Bielsku-Białej
Europerspektywy
Magazyn Przedsiębiorcy – Podbeskidzie i Śląsk Cieszyński
Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL

 

Fotorelacja z Gali Finałowej konkursu Firma Roku 2019 (autorem zdjęć jest Krzysztof Dubiel):

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję