Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie: LADISLAU DOWBOR - 28 lipca 2023 r. Teatr Polski w Bielsku-Białej

04.07.2023

Beskidzka Izba Gospodarcza oraz firma członkowska PWS Konstanta S.A., mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – jedynym w Polsce indywidualnym spotkaniu z LADISLAU’EM DOWBOREM, które odbędzie się w dniu 28 lipca br. (piątek), o godzinie 19:00, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

W oficjalnych biogramach Ladislau Dowbor jest opisywany jako profesor ekonomii, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Sao Paulo, były doradca prezydenta Brazylii – Luiza Inacio Luli Da Silvy i konsultant sekretarza generalnego oraz kilku agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Natomiast w niezwykłym życiorysie, tego urodzonego na pograniczu francusko-hiszpańskim syna polskich uchodźców wojennych, jest też kilkuletni epizod partyzantki miejskiej, bojownika, który napadał na banki, zdobywał broń, był aresztowany, torturowany, by w końcu wylądować w Algierii, gdzie wysłano go wraz z 40 innymi towarzyszami broni, w zamian za uwolnienie porwanego przez partyzantów ambasadora Niemiec. Ten wyjątkowy człowiek o niezwykle barwnym życiorysie jest dzisiaj uczestnikiem wielu debat i autorem wystąpień w ramach wszystkich dotychczasowych czterech spotkań Concillium Civitas, również tegorocznego, które odbędzie się w Warszawie w dniach 21-23 lipca br. Jego życiorys opisany „własnymi słowami” mogą Państwo poznać w materiale Krzysztofa Piaseckiego z TVN24 (https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/profesor-dowbor-torturowano-mnie-straszliwie-marzylem-o-smierci,235,4049).

Spotkanie z Ladislau’em Dowborem w Bielsku-Białej poprowadzi znany polski publicysta – Jacek Żakowski - kierownik działu wyborczego „Gazety Wyborczej” (1989), rzecznik prasowy Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego (1989-1990), prezes Polskiej Agencji Informacyjnej (1991–1992), szef publicystyki i reportażu w "Życiu Warszawy" (1992-1993). Od 1993 publicysta „Gazety Wyborczej”; komentator tygodnika „Polityka”; nauczyciel akademicki, od 1999 kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie.

Ten duet gwarantuje udany wieczór w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, na który już dzisiaj chcemy Państwa gorąco zaprosić! Co więcej – w trakcie spotkania przewidujemy bezpośrednią możliwość interakcji i zadawania pytań! Jednocześnie informujemy iż udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny a liczba miejsc ściśle ograniczona! Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o dokonanie rejestracji na stronie: (https://app.evenea.pl/event/864131-16/). Na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 27 lipca br., lub do wyczerpania miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń!

Po dokonaniu rejestracji na stronie wydarzenia, każdy uczestnik otrzyma na podany w formularzu rejestracyjnym adres korespondencyjny papierowe zaproszenie, które należy okazać przed wejściem do Teatru. Organizatorzy dopuszczają udział w wydarzeniu zarejestrowanej osoby wraz z osobą towarzyszącą – fakt ten należy zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym!

Do udziału w spotkaniu zapraszają Organizatorzy: Beskidzka Izba Gospodarcza oraz PWS Konstanta S.A.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej – Jarosław Klimaszewski.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję