Żegnamy wieloletniego członka Rady Izby - Eugeniusza Osikę...

28.09.2023

Beskidzka Izba Gospodarcza z wielkim żalem i smutkiem zawiadama o śmierci wieloletniego członka Rady Izby, Prezesa Zarządu firmy EMARO Sp. z o.o. - Eugeniusza Osiki.

Eugeniusz Osika zmarł w wieku 85 lat, był człowiekiem aktywnym na wielu polach i bardzo mocno angażował się w działalność społeczną. Był też dobroczyńcą bielskiego szpitala onkologicznego. Prawie całe życie zawodowe spędził w Bielsku-Białej. Najpierw był informatykiem w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym, placówce działającej przy Zjednoczeniu Przemysłu Wełniarskiego, a potem założył własną firmę świadczącą usługi informatyczne. Mocno angażował się w działalność społeczną. Od lat 90. był przewodniczącym Polsko-Słowackiego Towarzystwa Przyjaźni i Dobrego Sąsiedztwa, a w 2011 roku założył i został prezesem Stowarzyszenia Wspierania Bielskiej Onkologii, które przekazywało konkretną pomoc przede wszystkim Beskidzkiemu Centrum Onkologii-Szpitalowi Miejskiemu.

Rada oraz Członkowie Beskidzkiej Izby Gospodarczej, składają rodzinie i najbliższym zmarłego, wyrazy najgłębszego współczucia.

biuroizby@cci.pl (33) 810-33-76 dołącz do nas
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Więcej Akceptuję